Hypocras (Keramická historická flaša)

22.00

Korenisté víno so stredovekou receptúrou. Hypocras je vhodné kombinovať s rôznymi druhmi pokrmov vo vychladenej forme. Ak ho počas zimného obdobia zohrejete, dosiahnete maximálny účinok okamžitého zahriatia organizmu.

 

Nie je na sklade

Popis

Počiatky vzniku korenistého alkoholického nápoja Hypocras sú bytostne späté s gréckym liečiteľom Hippokratom, ktorý žil v 5. storočí p. n. l. Základ nápoja je červené víno, ktoré sa sladí medom, následne sa v ňom prostredníctvom filtračnej tkaniny “manicum hippocraticum” máča zmes bylín. Túto istú tkaninu využíval sám Hippokrates na filtrovanie vody pre svojich pacientov. Najstaršie receptúry siahajú do obdobia starovekého Ríma, kedy sa tento nápoj preslávil najmä vďaka rímskemu spisovateľovi Gaiusovi Pliniusovi. V období stredoveku bol rozšírený najmä medzi majetnejšou šľachtou, jednotlivé ingrediencie boli totiž po páde Rímskej ríše menej dostupné, a teda drahšie. Nápoj býval zväčša súčasťou bohatých hostín, a to najmä vďaka priaznivému účinku korenín na trávenie. V súčasnosti je Hypocras vhodné kombinovať s rôznymi druhmi pokrmov vo vychladenej forme. Ak ho počas zimného obdobia zohrejete, dosiahnete maximálny účinok okamžitého zahriatia organizmu. Zaujímavé je jeho použitie ako prísada do omáčok.

Ďalšie informácie

Hmotnosť1 kg
Rozmery15 × 10 × 25 cm
Varianta

Klasický, Edícia Epidémia II, Vianočná edícia 2020, Edícia Epidémia II, historická keramická fľaša, historická sklenená fľaša, historická sklenená v dobovej drevenej truhlici

Pridaj komentár