Biskupské víno

Zľava!

10.00 8.00

Historická receptúra, pochádzajúca z liturgickej knihy Utrechtského biskupa. Víno je dezertné, medom sladené, s výraznou chuťou šafránu, tymiánu a anízu. Hodí sa ako prípitok, pri slávnostných príležitostiach. Podávať pri teplote 6 – 8 °C.

242 na sklade

Katalógové číslo: 801 Kategórie:

Popis

Biskupské víno je jedinečným dezertným vínom s bohatou históriou a tradíciou pochádzajúcou zo 17. storočia z Holandska. Táto historická receptúra pochádza z liturgickej knihy Utrechtského biskupa, ktorý bol v tom čase jedným z hlavných konzumentov tohto vína.

 

Víno sa vyrába z kvalitných surovín, ako je med, šafrán, tymián a aníz, ktoré nielen dodávajú vínu jedinečnú chuť, ale tiež ho robia výnimočným a špeciálnym. Šafrán dáva vínu krásnu zlatistú farbu a tymián a aníz sú výraznými chuťami. Na výrobu vína sa používajú tiež kvalitné biele vína hlavne z odrôd veltlín, ktoré dodávajú vínu jemnosť a harmonickosť.

 

Biskupské víno je skvelým spôsobom, ako osláviť životné udalosti a príležitosti. Jeho jedinečný chuťový profil a história robia z neho vynikajúci doplnok k rôznym jedlám a príležitostiam. Víno sa odporúča podávať pri teplote 6 – 8 °C a je vhodné ako prípitok pre slávnostné príležitosti. Jeho výroba sa vyznačuje používaním kvalitných surovín a ručným procesom výroby, čo znamená, že každé víno je jedinečné a špeciálne. Biskupské víno je tiež známe pre svoje zdravotné benefity, pretože obsahuje šafrán, ktorý má protizápalové a antioxidačné účinky.

 

Okrem toho, biskupské víno je tiež známe pre svoju kultúrnu hodnotu. Jeho história siaha až do 17. storočia a spája sa s Utrechtskou katedrálou v Holandsku, kde bolo pôvodne používané ako súčasť liturgie. Dnes je to víno, ktoré je ctené a milované medzi milovníkmi vína po celom svete, ktorí oceňujú jeho jedinečnú chuť a historický význam.

 

V súčasnosti sa biskupské víno vyrába v malých sériách, preto je veľmi ťažké ho zohnať, ale pre tých, ktorím sa ho podarí získať, je to skutočný skvost. Pre tých, ktorí hľadajú niečo jedinečné, niečo s hlbokým historickým koreňom a jedinečnou chuťou, biskupské víno je tou správnou voľbou. 

Ďalšie informácie

Hmotnosť1 kg
Varianta

Biskupské víno, 5 biskupských + hroznový mušt ZDARMA